• Materiały edukacyjne dla uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli

          • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu przekazuje informacje o bezpłatnym podręczniku dla uczniów i obywateli, dotyczącym partycypacji dzieci i młodzieży.

            Informacje dotyczące zakresu podręcznika oraz miejsca udostępnienia znajdują się w poniższej notce:

             


            Naukowcy związani z Uniwersytetem Wrocławskim i Stowarzyszeniem "Projekt Akademia" zapraszają do lektury bezpłatnej publikacji:  

             

            „Wiem – Stosuję – Partycypuję: Materiały edukacyjne dla uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli". 

             

            Jest to kolejne wydawnictwo Stowarzyszenia "Projekt Akademia" skierowane do młodych ludzi oraz dojrzalszych członków społeczeństwa, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat demokracji i partycypacji w życiu publicznym.  

             

            O Stowarzyszeniu 

             

            Stowarzyszenie Projekt Akademia zrzesza naukowców związanych z Uniwersytetem Wrocławskim i innymi jednostkami akademickimi w kraju, a jego celem jest upowszechnienie akademickiej wiedzy dla szerokiej społeczności. Członkowie Stowarzyszenia, w duchu greckich filozofów, prowadzą dyskusje z przedstawicielami lokalnej społeczności w parkach i na agorach, ale nie unikają również organizacji tradycyjnych konferencji naukowych. Misją stowarzyszenia Projekt Akademia jest dzieło budowy świadomego i wykształconego społeczeństwa, które znając polską historię i dorobek kulturowo-cywilizacyjny, rozumie współczesną rzeczywistość oraz posiada kompetencje do świadomej partycypacji w szeroko pojętym krajowym czy europejskim życiu społecznym. Z projektami Stowarzyszenia można zapoznać się na stronie www.projektakademia.org

             

            O Podręczniku 

             

            Najnowszym projektem Stowarzyszenia jest publikacja udostępniana w formie e-booka na stronie Stowarzyszenia i w Repozytorium Uniwersytetu Wrocławskiego: podręcznik „Wiem – Stosuję – Partycypuję: Materiały edukacyjne dla uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli" autorstwa dr Elżbiety Kocowskiej-Siekierki i dr hab. prof. UWr Krzysztofa Kociubińskiego. Można ją uznać za pierwszy wizualny poradnik adresowany do młodzieży, który zawiera praktyczne wskazówki dotyczące funkcjonowania demokracji oraz sposobów wpływania młodych ludzi na życie społeczne i polityczne. Autorzy postawili sobie za cel przybliżenie kluczowych instytucji państwa, procesów partycypacji, praw i wolności człowieka i obywatela oraz historii polskiego konstytucjonalizmu w sposób praktyczny oraz wizualny - z wykorzystaniem wielu grafik, dzięki czemu publikacja jest zrozumiała i przyswajania przez osoby nie posiadające wiedzy z zakresu nauk społecznych. 

            W publikacji zawarto praktyczną wiedzę, podzieloną na cztery działy:  

            1. Wskazówki dotyczące czytania i rozumienia aktów prawnych oraz historii polskiego konstytucjonalizmu "w pigułce". 
            2. Kompendium wiedzy na temat kluczowych instytucji państwa, samorządu i organów szkoły  
            3. Praktyczne informacje dotyczące procesów partycypacji i inicjatyw, które skupiają młodzież i dorosłych, lecz wiedza o ich funkcjonowaniu wciąż jest rozmyta wśród społeczeństwa, takie jak: młodzieżowe drużyny pożarnicze, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia ogrodowe, itd. 
            4. Graficzne „powtórzenie" wiedzy na temat praw i wolności człowieka i obywatela.

             

            Publikacja zawiera także teksty źródłowe napisane przez profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego oraz praktyczne informacje przekazane przez Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia i operatorów miejsca spotkań "Odlot. Strefa Partycypacji".

            Jak pobrać?

            Publikacja jest dostępna bezpłatnie i można ją pobrać ze strony:

            Repozytorium Uniwersytetu Wrocławskiego.

          • Matematyczna Pani Wiosna

          • Od pięciu lat, już tradycyjnie, bierzemy udział w dwóch powiatowych konkursach plastycznych organizowanych przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 z Wałbrzycha. Tematami tegorocznych zmagań były: „ Portret mojej babci, mojego dziadka” oraz „Matematyczna pani Wiosna”. W pierwszym konkursie wyróżniono pracę plastyczną uczennicy klasy drugiej- Natalii Nowaczyk, natomiast w drugim konkursie, na podium znalazła się praca Leny Sidor, również z kl.2 . Uczennice otrzymały atrakcyjne nagrody oraz zostały zaproszone do konkursów plastycznych w przyszłym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom.

          • WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY w klasie V.

          •        12 czerwca uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W rolę szkoleniowców wcieliły się uczennice klasy VIII.

                      Podczas warsztatów uczniowie poznali zagadnienia związane z bezpieczeństwem, oraz procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Pod czujnym okiem starszych koleżanek mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytację na fantomie, uczyli się także jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Na zakończenie zajęć utrwalono numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy.

                      Życie i zdrowie ludzkie jest bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy.

             

          • Żywa lekcja geografii

          • Dzisiaj w naszej szkole gościł zaprzyjaźniony podróżnik - pan Bolesław Grabowski. Wiele lat był nauczycielem geografii. Kocha podróże, do tej pory zwiedził 54 kraje.

            Tym razem zaprezentował nam Australię. Dzięki ogromnej ilości informacji, pięknym fotografiom oraz eksponatom spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie młodzieży. Wiele ciekawostek kultury, geografii i historii tego kraju złożyło się na niezwykłą lekcję, która w słuchaczach wzbudziła chęć  poznawania świata.

          • Dzień Truskawki w przedszkolu

          • 2 czerwca przedszkolaki z oddziału przedszkolnego OB, obchodziły Dzień Truskawki, dlatego wszystkie przybyły ubrane na czerwono. Na początku poznały historię tego owocu, m.in. skąd pochodzi, a także dowiedziały się, jakie ma znaczenie dla naszego zdrowia. Następnie rozwiązały quiz owocowy i wzięły udział w ożywionej dyskusji, dotyczącej truskawkowych przetworów. Potem wysłuchały opowiadania pt.: “Królestwo Truskawek”, po czym kolorowały obrazki z bohaterami poznanej historii. Na finał nastąpiły szalone gry ruchowe oraz zabawy taneczne. Moc atrakcji zakończył się wykonaniem “Truskawkowej Wyklejanki” oraz degustacją pysznych truskawek. Był to kolejny bardzo udany i smakowity dzień w naszym przedszkolnym życiu.

          • Warsztaty o wodzie w Pomocnym Wzgórzu

          • W dniu 5.06.2023r przedszkolaki z oddziału OB, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, odwiedziły “Pomocne Wzgórze” w Michałkowej.

             Podczas wycieczki nie zabrakło zabaw ruchowych przygotowanych przez gospodarza tego cudownego miejsca- pana Andrzeja. Dzieci sprawdziły się w przeciąganiu liny, turlaniu koła, rzutach szyszkami do kosza, skokach w workach. Były także zabawy w piasku i zjazdy z dmuchańca, w postaci lokomotywy od “Tomka i przyjaciół”.

            Świetną atrakcją były warsztaty o wodzie, przygotowane przez firmę Xylem. Dzięki nim dzieci dowiedziały się czym jest woda, skąd się bierze, jak należy o nią dbać i właściwie ją wykorzystywać. Po edukacyjnych wrażeniach, nastąpił przyjemny czas poczęstunku, przygotowanego przez panią Martę -żonę pana Andrzeja. Kompot i pyszne domowe ciasto z rabarbarem, zachwyciło wszystkich przedszkolaków. Ten wyjątkowy czas spędzony w cudnej Michałkowej, pozostanie na długo w naszej pamięci.

                     Dziękujemy bardzo serdecznie właścicielom Pomocnego Wzgórza, państwu Marcie i Andrzejowi Zarzyckim za wspaniałą gościnę, okazane ciepło, życzliwość i wielkie serce.

             

             

          • Dzień Rodziny

          • 7 czerwca był dniem szczególnym dla przedszkolaków. Z okazji Dnia Rodziny dzieci zaprosiły swoich najbliższych na występ artystyczny, który był okazją do spędzenia razem miłych chwil, do wspólnej zabawy, a przede wszystkim do złożenia podziękowań Rodzicom za pomoc, dobre słowo i miłość, której nic nie zastąpi. Tego dnia nawet wójt gminy Walim znalazł chwilę wśród swojego napiętego grafiku aby z nami potańczyć.

          • Drużyna Energii

          • Drużyna Energii to ogólnopolski projekt mający na celu zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej, skierowany do uczniów z klas V- VIII, który przyniósł nam wiele radości oraz frajdy z możliwości uczestniczenia w etapie sportowym. Znaleźliśmy się w gronie 100 wyróżnionych szkół z całej Polski. Wykonywaliśmy zadania drużyny ziemi, powietrza, wody oraz słońca. W nich wykonaliśmy min. przysiady z wyskokiem, wspinaczkę, podawania piłki słabszą ręką, przeciąganie liny czy bieg wahadłowy. Nasi uczniowie włożyli w konkurs mnóstwo serca oraz energii, za co zostaliśmy nagrodzeni nowymi kompletami strojów sportowych od ambasadora projektu marki 4F. Bycie w gronie 100 wyróżniony szkół jest ogromnym sukcesem. Gratulujemy pozostałym uczestnikom a z drużyną energii widzimy się w przyszłorocznej edycji !👊🏻😁

          • "Jak nie czytam, jak czytam"

          •  7 czerwca nasza szkoła wzięła udział w największej akcji czytelniczej – Jak nie czytam, jak czytam, która promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii.

            Żeby czytanie nie kojarzyło się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłym wspomnieniem, np. czytaniem na trawie w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli.

            Akcja ma przede wszystkim zachęcić tych uczniów, którzy traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszać ich, lecz motywować przykładem. Okazja do poczytania w miłych, niecodziennych okolicznościach spotkała się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie rozsiedli się wygodnie na kocykach, huśtawkach, boisku i czytali swoje ulubione książki. A obraz dzieci czytających książki jest najpiękniejszy na świecie.

             

          • Wycieczka klasy VII i VIII

          • Niezmiernie miło było nam razem spędzać czas w malowniczej scenerii Gór Izerskich na trzydniowej wycieczce kas VII i VIII. Po przyjeździe do Świeradowa Zdroju wyjechaliśmy kolejką gondolową na szczyt Rogu Izerskiego, by móc podziwiać cudowne górskie krajobrazy. Wraz z przewodnikiem przemierzaliśmy górskie szlaki słuchając ciekawych historii związanych z górami. Odwiedziliśmy Chatkę Górzystów – schronisko turystyczne mieszczące się na Hali Izerskiej. Na hali tej istniała kiedyś wieś Gross-Iser, a budynek schroniska i stojąca obok niego drewutnia są jej jedyną pozostałością. Po powrocie do hotelu zjedliśmy pyszną obiadokolację

            i mogliśmy cieszyć się atrakcjami parku wodnego. Następnego dnia po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy na spływ pontonowy po rzece Bóbr. Była to możliwość spędzenia aktywnego wypoczynku w kontakcie z naturą. Na całej trasie towarzyszyła nam świetna zabawa. Uczyliśmy się pracy w zespole, co dla niektórych nie było łatwe. Trzeciego dnia odwiedziliśmy wyjątkową atrakcję wznoszącą się na wysokość 62 metrów - wieżę Skay Walk. Roztaczał się stamtąd widok na romantyczną zabudowę uzdrowiska oraz piękno przyrody. Kiedy dotarliśmy na samą górę, mogliśmy odpocząć na siatce w kształcie kropli lub wejść na szklaną platformę i poczuć jak unosimy się

                 w powietrzu. Powrócić z wieży pomogła nam 105 metrowa zjeżdźalnia, za pomocą której w kilka sekund wróciliśmy z chmur na ziemię. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem uzdrowiskowej części Świeradowa i kupowaniem pomiątek. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do stęsknionych za Nami Rodziców.

             

          • ŻONKILOWA KWESTA

          • Podsumowanie "Żonkilowej Kwesty" w Hali Sportowej w Szczawnie Zdroju. Nasza szkola otrzymała Anioła Hospicjum za włączenie się w zbiórkę.

             🌼🌼🌼🌼🌼🌼

          • Wycieczka szkolna

          • W dniach 29.05-02.06.2023 odbyła się wycieczka do Włoch. W tym czasie uczniowie ze szkół Gminy Walim zwiedzali północną część słonecznej Italii, a w szczególności: Riminii, Ravenne, San Marino i Wenecję. Program wycieczki był bogaty, choć nie bardzo napięty. Podczas zwiedzania można było usłyszeć wiele ciekawostek o pięknych, średniowiecznych bazylikach, pałacach, czy uczelniach, posłuchać śpiewu weneckich gondolierów oraz zobaczyć przepiękne perełki architektoniczne. Atrakcji było znaczniej więcej i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło czasu na zakup pamiątek, na szukanie muszelek nad Morzem Adriatyckim, posmakowanie włoskiej pizzy i dań z makaronu oraz krótkie rozmowy z obcokrajowcami w języku angielskim. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i nadziei na kolejne kształcące podróże. Zawiązało się dużo nowych przyjaźni i znajomości. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy do pięknej i słonecznej Italii.

          • Dzień Dziecka

          • Pierwszy czerwca to dzień, na który czekają wszystkie dzieci! To dzień, w którym  są one szczególnie obdarowywane prezentami i uczestniczą w różnych wydarzeniach i zabawach zorganizowanych specjalnie dla nich. Jest to okazja do podkreślenia praw i potrzeb dzieci oraz promowania ich zdrowia, edukacji i dobrobytu.

            Dzień Dziecka ma na celu przede wszystkim podkreślenie ważności dzieciństwa, radości i bezpieczeństwa, jakie dzieci powinny otrzymywać. To także okazja dla dorosłych do refleksji nad potrzebami i prawami dzieci oraz roli, jaką odgrywają w ich życiu.

            Warto pamiętać, że każde dziecko zasługuje na szacunek, miłość, opiekę i możliwość rozwijania swoich umiejętności. Dzień Dziecka jest jednym z wielu dni w roku, kiedy możemy podkreślić tę ważną ideę i sprawić, by dzieci czuły się szczególnie doceniane i kochane.

            W naszej szkole oczywiście również hucznie świętowaliśmy! Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych rozpoczął się piknikiem na placu zabaw. Była muzyka i tańce, warsztaty plastyczne, owocowy poczęstunek, zabawy integracyjne i dużo uśmiechu na dziecięcych twarzach. W klasach starszych uczniowie pomimo trwających lekcji znaleźli czas na zabawę: malowanie kredą, podchody, zabawy sportowe, wyjście z wychowawcami na lody.

            Pamiętajmy, że dzieci to małe cuda, które wnoszą radość i śmiech do naszego życia.

            Zatem drogie dzieci: niech Wasze dni będą pełne przygód, nauki i wspomnień, które będziecie nosić przez całe życie. Serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka!

            A jak mawiał nasz patron Janusz Korczak: "Nie ma dzieci, są ludzie", już dziś zapraszamy wszystkie dzieci - te małe i te duże -  na wspólną zabawę integracyjną na terenie szkoły 17.06. Szczegóły już wkrótce. 

             

          • Zakład Porcelany Elektrotechnicznej Zofiówka

          • Uczniowie klasy ósmej odwiedzili Zakład Porcelany Elektrotechnicznej „ Zofiówka” w Jedlinie Zdroju. Zapoznali się z procesem produkcyjnym porcelanowych izolatorów oraz zobaczyli jak wygląda praca przy ich produkcji na poszczególnych stanowiskach oraz zdobyli wiele ciekawych informacji odnośnie rodzajów, zastosowania i przeznaczenia produkowanych w Zakładach „ Zofiówka” izolatorów. 

          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 23 -25 maja 2023 r. uczniowie Naszej Szkoły przystępują do egzaminu ósmoklasisty, zdają swój pierwszy ważny egzamin. W ciągu trzech dni wykazywać się będą wiedzą z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Nastroje wśród uczniów są pozytywne. Wszystkim zdającym życzymy uzyskania wysokich wyników.

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY- dzień pierwszy 🖊️✍️

             

            Naszą "egzaminacyjną trzydniówkę" zaczęliśmy od zmierzenia się z językiem polskim. Orzeczenia,podmioty i inne przymioty kłębiły się w naszych myślach, przeplecione z historiami bohaterów lektur obowiązkowych. Do tego reguły ortograficzne i wszystkie inne zasady pisowni domagały się, by o nich nie zapomnieć 🙈🧐 

             

            Znów okazało się, że strach ma wielkie oczy... daliśmy radę...pierwsze koty za płoty 😉.

             

            Na jutrzejsze spotkanie z matematyką- królową nauk, wybieramy się już z większym spokojem.Nie mniej, prosimy o trzymanie kciuków👍👍🍀🍀

          • Dzień Rodziny w przedszkolu

          • 15 maja -Dzień Rodziny to wyjątkowa data w kalendarzu przedszkolaka. Dzieci z oddziału OB z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach świętowały go w towarzystwie najmilszych gości- rodziców, dziadków i innych krewnych.

            Za ocean miłości i cierpliwości, który otrzymują od najbliższych, podziękowały wierszem, tańcem i piosenką,
            a dla rodziców przygotowały laurki w formie kubeczków oraz księgi swojej rodziny własnoręcznie wykonane.

            Po występie nastąpił słodki poczęstunek, z owocowym, rodzinnym tortem w roli głównej.

            Wśród kochanych rodziców, opiekunów i przyjaciół  czas upłynął bardzo szybko.

            Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

            Rodzina to wielka siła! Pamiętajmy o tym zawsze!


             

      • Wolontariusze i Szlachetna Paczka

      • Szkolni wolontariusze po raz kolejny włączyli się do akcji “Szlachetna Paczka”. Tym razem zaangażowali się w obdarowanie samotnej pani Oli ze Świdnicy, która głównie potrzebowała żywności i środków chemicznych. Udało się wspólnie przygotować piętnaście paczek z prezentami.
         Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę( 7-8 grudnia) ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę.Tym samym po raz kolejny zdarzył się weekend prawdziwych cudów. W tym roku Paczka dzięki szlachetnym sercom darczyńców pomogła 14 562 rodzinom z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł, dokładnie wyniosła 45 860 684. Podczas weekendu cudów sercem Szlachetnej Paczki były magazyny zlokalizowane w 633 rejonach na terenie całego kraju. To tam darczyńcy dostarczali kompletowane od tygodni paczki, które następnie przez ręce ponad 10 tys. wolontariuszy trafiały do konkretnych rodzin włączonych do programu. Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki połączyła ponad pół miliona osób wspierających ideę niesienia mądrej pomocy tym, którym zabrakło szczęścia. 
        Wręczenie paczki to taki moment, któremu zawsze towarzyszą łzy wzruszenia i radości. Dzieje się tak, ponieważ  rodziny, którym pomagamy nie proszą o pomoc i wydaje im się, że tej pomocy nie dostaną. 
        Przygotowana przez szkolnych wolontariuszy paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.
        M. Lubińska
    •  

       

       

        • Doraztwo zawodowe w praktyce

        • Dnia 24 stycznia 2020r. uczniowie klas 8 z Gminy Walim, dzięki wielkiej życzliwości Pana Łukasza Kazka - radnego powiatu wałbrzyskiego, uczestniczyli w wycieczce do fabryki NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o . Podczas pobytu w zakładzie znajdującym się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uczniowie obejrzeli interesującą prezentację, dotyczącą  historii zakładu oraz procesów produkcji podzespołów mechanicznych wytwarzanych w fabryce. Druga część spotkania odbyła w hali produkcyjnej, gdzie młodzież miała okazje przyjrzeć się bliska całej linii produkcyjnej. Interesującą częścią wycieczki było spotkanie z pracownikiem BHP, który z zaangażowaniem przedstawił zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązujące w odwiedzanej firmie.
              Wycieczka była wartościowym przedsięwzięciem.  Dostarczyła wiedzy  na temat kilku zwodów: inżynier jakości, specjalista do spraw IT, monter elektromechanik, pracownik magazynu. Z pewnością rozbudziła ciekawość poznawczą wielu uczniów i być może zainspirowała niektórych z nich do zaplanowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Zajęcia edukacyjne realizowane podczas spotkań z przedstawicielami zawodów, w miejscu  ich pracy mają głęboki sens, oddziałują na sferę motywacyjną młodych ludzi i powinny stać się stałą praktyką efektywnego doradztwa zawodowego.
           
          M. Śliwińska
        • SZKOLNE JASEŁKA

        • W miniony piątek dzięki młodym aktorom z kl.III znów znaleźliśmy się w klimacie Bożonarodzeniowym. Wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego, które mieliśmy przyjemność obejrzeć w naszej szkole. Mile zaskoczyły wszystkich widzów reżyserskie rozwiązania w postaci wjazdu Maryi na osiołku stworzonym z konika na biegunach, osadzonego na stelażu wózka z dyszlem oraz scenograficzne perełki jak grota stworzona z gniecionego szarego papieru. Do tego piękne kostiumy i zaangażowanie aktorów. Z takiego połączenia musiało powstać coś wspaniałego.

          Bardzo dziękujemy klasie III oraz nauczycielkom p.Sylwii Kocińskiej i p.Magdalenie Korólczyk za przygotowanie przedstawienia, a w przypadku p.Magdy dodatkowo za podzielenie się talentem w postaci brawurowej gry na harmonijce ustnej.

          A.Jaśkiewicz

      • Dzień Banana w przedszkolu

        W dniu 04.02.2020r. w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach odbył się dzień poświęcony…… bananom. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola, ubrane w coś żółtego. Najpierw wszyscy przywitali się wykonując piosenkę: ”Bananowy song”. Potem wysłuchały krótką bajkę o witaminach, układały kształt banana z żółtej nitki,  wyszukiwały bananów wśród innych owoców oraz  przeliczały bananowe zbiory. Po wysiłku intelektualnym uzupełniły energię pijąc sok bananowy przez słomkę. Po krótkim wytchnieniu przedszkolaki wzięły udział w  konkurencjach sprawnościowych: „Podaj banana”, „Banan parzy”, „Spacer z bananem na tacy”. Następnie rozegrano konkurs na najszybsze układanie puzzli bananowych z pociętych elementów, a uwieńczeniem dnia było wykonanie pracy plastycznej, w której dzieci wypełniały kontur banana paluszkowymi stempelkami.  Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, w kolorze słońca!