• Lapbook

          • Lapbook, czyli książka na kolanach - tematyczna książka, w której umieszcza się informacje dotyczące konkretnego zagadnienia np.tabliczki mnożenia. Wykorzystujemy w edukacji jako rodzaj kreatywnego zadania. Wspólne tworzenie zbliża i zachęca do działania oraz pomaga uczniom zapamiętać zebrane informacje w prosty i przyjemny sposób.

          • Sejmik Dziecięcy '2023

          • Dziś przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Amelia Szczygielska i Krzysztof Prask wzięli udział w obradach Sejmiku Dziecięcego, w Szkole Podstawowej nr 2 im.J.Korczaka w Nowej Rudzie🏫🫅

             

            Wraz z posłami, reprezentującymi inne szkoły korczakowskie z regionu, zabrali głos w sprawie bolączek współczesnego dziecka oraz propozycji zmian na lepsze. Zarówno Amelka jak i Krzyś poradzili sobie doskonale z publicznym wystąpieniem. Na koniec obrad, prowadzonych bardzo sprawnie przez Marszałka Sejmiku, posłowie podjęli uchwałę o wprowadzeniu w każdej szkole skrzynki, do której uczniowie mogliby wrzucić listy z problemami, zapytaniami, pomysłami na ulepszenie szkolnego życia, prośbę o pomoc itd. 

            Do realizacji w/w uchwały zobowiązali dorosłych- wychowawców i nauczycieli, towarzyszących uczniom podczas obrad. Chyba znów wyprzedziliśmy epokę, ponieważ w naszej szkole taka skrzynka istnieje od dawna, podobnie jak inne "zwyczaje korczakowskie", zaczerpnięte z placówek Starego Doktora💌📭

             

            Udział w obradach Sejmiku był bardzo cennym doświadczeniem. Nasi uczniowie oraz ich rówieśnicy poczuli, że dokładnie tak, jak w słowach naszego szkolnego hymnu, nie zostawili świata, takim jaki jest, lecz zmienili go i nadali sens♥️🌏♥️

          • Szkolny Dzień Życzliwości

          • Jak co roku w święto życzliwości, które nieprzypadkowo wypada w dniu imienin Janusza Korczaka🙂, postawiliśmy na empatię, wzmacnianie relacji, wyrabianie nawyku dzielenia się dobrym słowem oraz promowanie świadomości, że nawet drobny gest życzliwości ma ogromne znaczenie♥️🤝

             

            W tej edycji zorganizowaliśmy szkolny konkurs fotograficzny "ŻYCZLIWOŚĆ W KADRZE". Jego laureatami zostali: Nadia Matlewska, Wojtek Młot i Oliwia Wasylko📸🎞️

             

            Uruchomiliśmy klasowe skrzynki na "DOBRE SŁOWA".Do nich uczniowie wrzucali miłe liściki, podziękowania, czasem przeprosiny. Na koniec dnia klasowi listonosze doręczyli je właściwym adresatom, sprawiając im nieukrywaną przyjemność💌📨

             

            Pomalowaliśmy szkolny świat na żółto, zakładając ubrania w tym właśnie kolorze. Żółty dziś wybawiał od niespodziewanej karktówki i odpowiedzi 😉🎗️

             

            To był bardzo miły i energetyczny, choć pochmurno - listopadowy dzień☀️☀️☀️

             

            Pamiętajmy, że wzmacnianie postaw życzliwości to proces, który wymaga stałego zaangażowania społeczności szkolnej. Dzięki temu, szkoła staje się nie tylko miejscem nauki, ale także przestrzenią, w której uczymy się, jak być dobrymi ludźmi.

          • Ósmoklasiści! Uwaga!

          • Jak czytać Balladynę, aby lepiej zrozumieć przesłanie tej lektury? To temat przewodni najbliższego webinaru, który organizują twórcy aplikacji ZDAY (ich webinary zgromadziły do tej pory ponad 22 tys. uczestników!). Prowadzący, Marek Lepczak, podpowie również, jak skutecznie przygotować się do egzaminu ósmoklasisty oraz w jaki sposób czytanie ze zrozumieniem pozwoli uzyskać dodatkowe punkty. 

            Webinar rozpocznie się w czwartek, 23.11, o godzinie 19:00. Potrwa mniej więcej godzinę. Jest to wydarzenie bezpłatne. Zapraszamy w imieniu organizatorów do zapisów na stronie:https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

            Dawka praktycznej wiedzy to jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Podczas webinaru będzie możliwość wygrania drona! Dlatego rekomendujemy, aby być od początku i słuchać uważnie!

          • GOTOWI NA COŚ POZYTYWNEGO?

          •  No to zaczynamy w naszej szkole akcję "POZYTYWNA UWAGA"

            Jest to innowacyjne przedsięwzięcie, które ma na celu promowanie pozytywnego podejścia do edukacji. W ramach tego projektu uczniowie oraz nauczyciele skupiają się na nagradzaniu i docenianiu osiągnięć oraz postaw wartościowych. Wprowadzenie tego rodzaju inicjatywy przynosi wiele korzyści.

            Po pierwsze, projekt kładzie nacisk na wyróżnianie pozytywnych zachowań uczniów, co wspomaga budowanie pozytywnej atmosfery w szkole. Uczniowie widząc, że ich dobre działania są doceniane, czują większą motywację do dalszego rozwoju.

            Po drugie, projekt pełni funkcję wsparcia emocjonalnego dla uczniów. Codzienne życiowe wyzwania często generują stres i presję, a pozytywna uwaga może działać jako skuteczne narzędzie łagodzenia tego napięcia. Poza tym doceniony człowiek ma lepszy nastrój i realną szansę na zbudowanie poczucia własnej wartości.

             

            Podsumowując, intensywnie doceniamy, tworzymy Mapy Mocy Klasy, częściej rozmawiamy o wartościach, tworzymy Alfabet Pozytywnej Uwagi i wspólnie odkrywamy talenty. Ruszamy w listopadzie, żeby przegonić jesienny smutek i melancholię. Bo atmosferę w szkole, tworzymy MY- ludzie🙂♥️🙂

          • Dzień Myszki Miki i Minie w przedszkolu

          • 18 listopada 1928 r. narodziła się Myszka Mickey. Wymyślił ją Walt Disney. Pewnego dnia w domu w Kansas City na biurko Disneya wskoczyła mała mysz. Animator polubił ją i doszedł do wniosku, że mogłaby zostać bohaterem jego kreskówek.

             18 listopada obchodzi swoje urodziny i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day.

             Nasze przedszkolaki z grupy Sówki również postanowiły świętować razem z Myszką Miki i Minie. Na początek dzieci założyły ubrania i akcenty z wizerunkiem Myszki Miki. Następnie złożyły życzenia i zaśpiewały gromkie „Sto lat” jubilatowi. Potem przyszedł czas na zabawy. Dzieci były poszukiwaczami sylab należących do Myszki Miki i Minie, rozwiązywały kolorowe zagadki z myszką, układały tematyczne puzzle na interaktywnej tablicy, prezentowały swoje kostiumy, kolorowały postać bohatera dnia, a na koniec zajęć obejrzały kultową kreskówkę.

            Dzień ten z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych, na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych milusińskich.

             

          • Aktywna Szkoła

          • Z nieskrywaną radością pragniemy ogłosić wyróżnienie, które zostało nam przyznane w konkursie "Aktywna Szkoła" zorganizowanym przez Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy. To nie tylko spore uznanie dla naszej szkoły, lecz również potwierdzenie zaangażowania w popularyzację aktywności fizycznej. Zadaniem konkursowym było szczegółowe opisanie swoich działań w szeroko rozumianej promocji ruchu. 

            Nagrodą jest bon na kwotę 500 zł do wykorzystania na sprzęt sportowy, który na pewno przyczyni się do polepszenia jakości prowadzonych zajęć w naszej szkole.

          • Program Fitschool

          • Nasza szkoła dołączyła do programu Fitschool. Jest to ogólnopolski projekt mający na celu zwiększenie aktywności fizycznej uczniów, poprzez lekcje z wirtualnym trenerem, różnorodne ćwiczenia w klasie i podczas lekcji wychowania fizycznego. Fitschool to idealny przykład na to, że nowoczesne technologie możemy użyć nawet do poprawy naszej sprawności. 

             

            Szczegółowe cele programu to:

            -poprawa sprawności 

            -zwiększenie siły

            -usprawnienie zmysłu kinestetycznego

            -poprawa zdolności motorycznych

            -edukacja na temat związku aktywności fizycznej ze zdrowiem 

             

            Fit School to nie tylko program aktywizujący fizycznie, ale także inwestycja w długofalowe zdrowie i dobre samopoczucie naszych uczniów. Jesteśmy przekonani, że poprzez tę inicjatywę będziemy zdrowsi, sprawniejsi fizycznie i mentalnie 💪🏻🙂

          • Zdolny Ślązak

          • Sukces ucznia naszej szkoły w konkursie "Zdolny Ślązak"

            Cieszymy się ogromnie z wyjątkowego osiągnięcia jednego z naszych uczniów! W ramach konkursu "Zdolny Ślązak", nasz utalentowany uczeń zakwalifikował się do powiatowego etapu z języka polskiego.

             

            Jesteśmy dumni z jego zaangażowania i wysiłku, które zaowocowały tym zaszczytnym osiągnięciem. Życzymy powodzenia na kolejnym etapie i mamy nadzieję, że jego pasja do języka polskiego będzie kontynuowana i rozwijana.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • ,, TRENING CZYNI MISTRZA"

            17 listopada odbył się w naszej szkole finałowy konkurs tabliczki mnożenia. Po kilku dniach treningu w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia wyłoniliśmy Szkolnego Mistrza tabliczki mnożenia, którym został Patryk Loda z klasy VIII.

            Tytuły klasowych Mistrzów zdobyli:

            w klasie 7 - Kacper Kowalik,

            w klasie 6 - Wiktoria Grochowska,

            w klasie 5- Semyon Takhtamyshev,

            w klasie 4- Kostiantyn Kobylka,

            w klasie 3- Natalia Nowaczyk i Martyna Mirosław,

            w klasie 2- Mateusz Mozolewski.

             Mistrzom serdecznie gratulujemy!!!

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną rachunkową zabawę.

          • Warsztaty lepienia z gliny

          • 16 listopada 2023 roku odbyły się warsztaty lepienia z gliny, w których uczestniczyły przedszkolaki. Kreatywność i zręczność najmłodszych zostały poddane próbie, gdyż głównym celem było stworzenie uroczych jeżyków. Każde dziecko z pasją formowało kulkę gliny, tworząc podstawę dla swojego małego przyjaciela.

             

            Po zakończeniu warsztatów, ręcznie wykonane jeżyki zostaną poddane procesowi wypału, co nada im trwałość i wytrzymałość. Następnie dzieła trafią do naszej szkoły, gdzie z pewnością dostarczą radość i uśmiech dzieciom. To nie tylko kreatywna zabawa, ale również sposób na rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni naszych najmłodszych uczniów.

          • Przerwa na sportowo

          • **Przerwa na Sportowo: Korzyści Aktywności Fizycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Jugowicach**

             

            W Publicznej Szkole Podstawowej w Jugowicach wprowadzono innowacyjny program przerw na sportowo, skupiający uwagę na aktywności fizycznej i zdrowym stylu życia uczniów. Ta inicjatywa ma na celu nie tylko poprawę kondycji fizycznej uczniów, ale także wpływa pozytywnie na ich zdolność koncentracji i ogólny rozwój.

             

            **1. Poprawa Zdrowia Fizycznego:**

            Aktywne przerwy to doskonały sposób na zwiększenie aktywności fizycznej wśród uczniów. Regularne ćwiczenia pomagają w utrzymaniu zdrowej wagi, rozwijają siłę mięśniową i poprawiają ogólną kondycję fizyczną. Dzieci, które są aktywne, mają mniejsze ryzyko problemów zdrowotnych związanych z otyłością i słabą kondycją.

             

            **2. Wzrost Koncentracji i Efektywności Nauki:**

            Badania wykazują, że krótka aktywność fizyczna podczas przerw może poprawić koncentrację i zdolność uczenia się. Dzieci, które mają możliwość krótkiego, energicznego ruchu podczas przerwy, są bardziej skoncentrowane i gotowe do aktywnego udziału w lekcjach.

             

            **3. Kształtowanie Zdrowych Nawyków Żywieniowych:**

            Program przerw na sportowo to także okazja do edukacji dotyczącej zdrowego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania. Poprzez różnorodne aktywności fizyczne i zajęcia edukacyjne, uczniowie zdobywają wiedzę na temat znaczenia równowagi żywieniowej.

             

            **4. Integracja Społeczna i Budowanie Ducha Zespołu:**

            Aktywne przerwy sprzyjają integracji społecznej i budowaniu relacji między uczniami. Wspólne ćwiczenia i zabawy sprzyjają zacieśnianiu więzi, co przekłada się na pozytywny klimat w szkole.

             

            **5. Wsparcie Działań Prozdrowotnych Rodziców:**

            Program przerw na sportowo angażuje także rodziców, zachęcając ich do wspierania aktywności fizycznej swoich dzieci także poza szkołą. To wspólne podejście do zdrowego stylu życia może mieć długotrwałe korzyści dla całych rodzin.

             

            Wprowadzenie przerw na sportowo w Publicznej Szkole Podstawowej w Jugowicach to krok w stronę holistycznego rozwoju uczniów, promujący zdrowy tryb życia i pozytywną atmosferę szkolną. Program ten stanowi inspirację dla innych placówek edukacyjnych, pokazując, że aktywność fizyczna może być integralną częścią codziennego życia szkolnego.

          • Udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

          •               W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie klasy pierwszej otrzymali książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek.

            Minister kultury poinformował, że kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest dopełnieniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, prowadzonego przez kilka instytucji podległych resortowi kultury. Szef resortu kultury wskazał, że kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest niebywale ważna, ponieważ to właśnie książki tworzą wielkich ludzi pod warunkiem, że ci ludzie czytają.

            Pierwszaki podczas lekcji bibliotecznej zapoznały się z książką „Wnuczka antykwariusza”. Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach. Autorka pisząc książkę „Wnuczka antykwariusza”, czerpała inspirację z własnych opowieści rodzinnych oraz opowieści przyjaciół i znajomych. Opowiadanie zabiera najmłodszych czytelników w podróż do przeszłości i pokazuje, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni.

            Hasło tegorocznej kampanii to: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”.

             

          • Konkurs Polonistyczny

          • 14 listopada odbył się Konkurs Polonistyczny klas młodszych. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności ortograficzno-gramatyczne oraz znajomość lektur. Najlepsza okazała się Natalia Nowaczyk z klasy III, drugie miejsce zajęła Martyna Mirosław z klasy III, a trzecie miejsce przypadło Lenie Sidor z klasy III.

            Zwycięzcom gratulujemy!!!!!

            I życzymy dalszych sukcesów .

          • Tabliczka mnożenia

          • ,, Tabliczka mnożenia jest do nauczenia "🥰

            13 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole intensywny trening umysłu przed Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia, który w tym roku przypada na dzień 17 listopada.

            Uczniowie naszej szkoły chcą się wykazać znajomością tabliczki mnożenia ale również szybkim tempem dokonywania obliczeń.

            Trening obejmować będzie:

            -mini konkursy,

            -egzaminy w czasie przerw dla chętnych,

            -grupowe zmagania,

            -wybór klasowych ekspertów tabliczki mnożenia.

            Uwieńczeniem będzie konkurs finałowy 17 listopada i wybór Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.

            Na zwycięzców czekają symboliczne nagrody, certyfikaty i satysfakcja z małych i większych sukcesów.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy!

          • Xll Rodzinny Marsz Niepodległości w Walimiu

          • Narodowe Święto Niepodległości to żywa lekcja historii dla wszystkich Polaków. W takiej lekcji dnia 11 listopada wzięli udział  nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej społeczności szkolnej. Wraz z mieszkańcami gminy Walim oraz przedstawicielami władz samorządowych. Marsz wyruszył spod ronda w Walimiu w kierunku kompleksu Muzealno - Turystycznego "Włodarz". Podczas marszu zatrzymaliśmy się pod pomnikiem pamięci ofiar faszyzmu aby oddać hołd poległym w czasie II wojny światowej. Pan wójt wraz z panią sekretarz złożyli symboliczną wiązankę kwiatów w kolorach naszej flagi. Po dotarciu na miejsce, odbyła się msza święta z udziałem maszerujących, a następnie wszyscy uczestnicy mogli posilić się wojskową grochówką i ciepłymi napojami. Na koniec przy ognisku wszystkich połączył śpiew pieśn patriotycznych, do którego licznie dołączyli goście z Ukrainy.

          • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

          •   W dniu 10 listopada 2023 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jugowicach zorganizowała uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. O godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli w akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewując uroczyście wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wydarzenie uświetniło  przedstawienie teatralno-muzyczne przygotowane przez naszych uczniów. W atmosferze pełnej patriotyzmu skupiliśmy się nad historią naszej Ojczyzny, myśląc jednocześnie o niepodległości, która jest dla nas Polaków wielką wartością, a którą powinniśmy pielęgnować zawsze. Apel podkreślił jedność naszej szkolnej społeczności. Uczniowie zobowiązali się do dbania o wartości patriotyczne i przekazywania ich młodszym pokoleniom.

      • Wolontariusze i Szlachetna Paczka

      • Szkolni wolontariusze po raz kolejny włączyli się do akcji “Szlachetna Paczka”. Tym razem zaangażowali się w obdarowanie samotnej pani Oli ze Świdnicy, która głównie potrzebowała żywności i środków chemicznych. Udało się wspólnie przygotować piętnaście paczek z prezentami.
         Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę( 7-8 grudnia) ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę.Tym samym po raz kolejny zdarzył się weekend prawdziwych cudów. W tym roku Paczka dzięki szlachetnym sercom darczyńców pomogła 14 562 rodzinom z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł, dokładnie wyniosła 45 860 684. Podczas weekendu cudów sercem Szlachetnej Paczki były magazyny zlokalizowane w 633 rejonach na terenie całego kraju. To tam darczyńcy dostarczali kompletowane od tygodni paczki, które następnie przez ręce ponad 10 tys. wolontariuszy trafiały do konkretnych rodzin włączonych do programu. Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki połączyła ponad pół miliona osób wspierających ideę niesienia mądrej pomocy tym, którym zabrakło szczęścia. 
        Wręczenie paczki to taki moment, któremu zawsze towarzyszą łzy wzruszenia i radości. Dzieje się tak, ponieważ  rodziny, którym pomagamy nie proszą o pomoc i wydaje im się, że tej pomocy nie dostaną. 
        Przygotowana przez szkolnych wolontariuszy paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.
        M. Lubińska
    •  

       

       

        • Doraztwo zawodowe w praktyce

        • Dnia 24 stycznia 2020r. uczniowie klas 8 z Gminy Walim, dzięki wielkiej życzliwości Pana Łukasza Kazka - radnego powiatu wałbrzyskiego, uczestniczyli w wycieczce do fabryki NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o . Podczas pobytu w zakładzie znajdującym się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uczniowie obejrzeli interesującą prezentację, dotyczącą  historii zakładu oraz procesów produkcji podzespołów mechanicznych wytwarzanych w fabryce. Druga część spotkania odbyła w hali produkcyjnej, gdzie młodzież miała okazje przyjrzeć się bliska całej linii produkcyjnej. Interesującą częścią wycieczki było spotkanie z pracownikiem BHP, który z zaangażowaniem przedstawił zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązujące w odwiedzanej firmie.
              Wycieczka była wartościowym przedsięwzięciem.  Dostarczyła wiedzy  na temat kilku zwodów: inżynier jakości, specjalista do spraw IT, monter elektromechanik, pracownik magazynu. Z pewnością rozbudziła ciekawość poznawczą wielu uczniów i być może zainspirowała niektórych z nich do zaplanowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Zajęcia edukacyjne realizowane podczas spotkań z przedstawicielami zawodów, w miejscu  ich pracy mają głęboki sens, oddziałują na sferę motywacyjną młodych ludzi i powinny stać się stałą praktyką efektywnego doradztwa zawodowego.
           
          M. Śliwińska
        • SZKOLNE JASEŁKA

        • W miniony piątek dzięki młodym aktorom z kl.III znów znaleźliśmy się w klimacie Bożonarodzeniowym. Wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego, które mieliśmy przyjemność obejrzeć w naszej szkole. Mile zaskoczyły wszystkich widzów reżyserskie rozwiązania w postaci wjazdu Maryi na osiołku stworzonym z konika na biegunach, osadzonego na stelażu wózka z dyszlem oraz scenograficzne perełki jak grota stworzona z gniecionego szarego papieru. Do tego piękne kostiumy i zaangażowanie aktorów. Z takiego połączenia musiało powstać coś wspaniałego.

          Bardzo dziękujemy klasie III oraz nauczycielkom p.Sylwii Kocińskiej i p.Magdalenie Korólczyk za przygotowanie przedstawienia, a w przypadku p.Magdy dodatkowo za podzielenie się talentem w postaci brawurowej gry na harmonijce ustnej.

          A.Jaśkiewicz

      • Dzień Banana w przedszkolu

        W dniu 04.02.2020r. w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach odbył się dzień poświęcony…… bananom. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola, ubrane w coś żółtego. Najpierw wszyscy przywitali się wykonując piosenkę: ”Bananowy song”. Potem wysłuchały krótką bajkę o witaminach, układały kształt banana z żółtej nitki,  wyszukiwały bananów wśród innych owoców oraz  przeliczały bananowe zbiory. Po wysiłku intelektualnym uzupełniły energię pijąc sok bananowy przez słomkę. Po krótkim wytchnieniu przedszkolaki wzięły udział w  konkurencjach sprawnościowych: „Podaj banana”, „Banan parzy”, „Spacer z bananem na tacy”. Następnie rozegrano konkurs na najszybsze układanie puzzli bananowych z pociętych elementów, a uwieńczeniem dnia było wykonanie pracy plastycznej, w której dzieci wypełniały kontur banana paluszkowymi stempelkami.  Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, w kolorze słońca!