• Europejski Dzień Sportu w Jugowicach

          • W szkołach z całej Europy w dniu 30 września, świętowany był Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

            Ten dzień to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 r. w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło sią niemal 1000 placówek! W tym nasza Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jugowicach! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Pamiętajcie: "Don't worry, be active!".

          • Dzień Jabłka

          • 🍎🍏🍎A my wiemy, nie powiemy, kto nas wczoraj odwiedził, czerwone jabłuszko, co na drzewie siedzi!👧🧑 Święto Jabłka w naszej grupie.🍎🍏🍎🍏🍎

          • Wybory do Samorządu Szkolnego 2022/23

          • 26 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole wybory do szkolnego samorządu, w wyniku których naszymi przedstawicielami zostali: przewodniczący - Krzysztof Prask z klasy IV, zastępca przewodniczącego -  Maja Mieloch z klasy VII, Martyna Zadora z klasy V -  sekretarz.  Serdecznie gratulujemy i liczymy na aktywną realizację wyborczych obietnic.

          • Jesienna fotorelacja od przedszkolaków

          • "Idzie lasem pani jesień

            Jarzębinę w koszu niesie

            Daj korali nam troszeczkę

            Nawleczemy na niteczkę."

            Naszym najmłodszym przedszkolakom Pani Jesień przyniosła obfite dary. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • Zawody biegowe - zwycięstwo!

          • 28 września 2022 roku na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Boguszowie - Gorcach odbyły się eliminacje powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych - Dolnośląskie igrzyska dzieci oraz Dolnośląskie igrzyska młodzieży szkolnej. W młodszych kategoriach zajęliśmy miejsca: 5 (dziewczęta) oraz 4 (chłopcy), natomiast w obu starszych kategoriach pewnie zwyciężyliśmy zostając mistrzami powiatu Wałbrzyskiego. Nasze zwycięskie reprezentacje awansowały do finału wojewódzkiego.

          • Konkurs literacki "Sowie legendy" rozstrzygnięty.

          • Jury konkursowe w składzie:

            1. Michał Kryjak – dyrektor szkoły

            2. Kurzawińska Aleksandra – nauczyciel j.polskiego

            3. Katarzyna Pełdiak – Warzecha – nauczyciel j.polskiego

            po zapoznaniu się z 17 pracami nadesłanymi z 10 szkół z Dolnego Śląska postanowiło przyznać:

             

            1 miejsce  - Aleksandrze Kurasińskiej

             z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 28 z Wałbrzycha,

             

            2 miejsce – Kacprowi Czubowskiemu

            z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 23 z Wałbrzycha.

             

            Zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymają voucher – weekend w hotelu „Zamek Grodno” oraz zbiór opowiadań pt.”Sowie legendy”.

          • Jesień zawitała do "zerówki".

          • Odbyły się zajęcia tematyczne "Co wiemy o jesieni?". Dzieci poszerzyły wiedzę o darach jesieni, przeszły w jesiennym pochodzie przez korytarz szkolny. Chłopcy i dziewczęta z dumą prezentowali wspaniałe kapelusze w jesiennej rewii mody.

          • Sprzątanie Świata 2022

          • W piątek 23 września 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w 29 edycji Akcji Sprzątanie Świata, organizowanej przez Fundację „Nasza Ziemia” pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze".

            „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

            Tego dnia nasi uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w teren, aby posprztać naszą małą ojczyznę. Wszyscy pracowali z zapałem. Wielkie DZIĘKI za zaangażowanie.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki.

          •  W dniu 15 września 2022 r. w  przedszkolu i w klasach młodszych obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień kreatywności, odwagi, talentu, wiary w siebie i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Dzieci, tego dnia przybyły do przedszkola w pięknych kropkowanych stylizacjach do przedszkola, a ich zabawy tematycznie krążyły wokół kropki: gra w domino, prowadzenie kropek do domków, przeliczanie kolorowych kropek według koloru, dopasowywanie kropek, układanie liter z pomponów. Prace plastyczne w tym dniu to łączenie kropek, wypełnianie dużej kropki różnymi kolorami farb w formie stempelków z naszych palców. Podczas zajęć zręcznościowych segregowaliśmy kolorowe pompony szczypcami według koloru. W tym dniu każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z kropkami, podczas wyjątkowej kropkowej sesji w naszej foto-budce.

             Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Ten dzień uświadomił nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

             

          • Razem do celu w Gminie Walim.

          • "RAZEM DO CELU W GMINIE WALIM" - tym razem kolejna nocka w szkole,poprzedzona wieczorną grą terenową, w której trzeba było wykazać się wiedzą matematyczną,przyrodniczą i logicznym myśleniem, a zaraz po niej quiz z języka angielskiego oraz potyczki sportowe. Wszystko rozegrane w kolorowych drużynach, spośród których zwycięskimi okazały się ZIELONA I CZERWONA, nagrodzone "Złotą kartą"- czyli immunitetem chroniącym przed otrzymaniem "jedynki" z dowolnego przedmiotu w I semestrze. Potem wspólna kolacja, kino na materacach i szybki sen.
            A w sobotni ranek i przedpołudnie zajęcia w grupach projektowych.
            Edukacja, przygoda i integracja w jednym 👍 To lubimy! To polecamy!🔭📐🦠🧬🔬💡To ma sens!

          • Razem do celu w Gminie Walim.

          • "Razem do celu w gminie Walim". Tym razem warsztaty edukacyjne w miasteczku kur- Chicken Land w Borównie, obok Czarnego Boru. 
            W kurzym królestwie uczniowie poznali rasy kur, ich dietę, zwyczaje i upodobania.Dowiedzieli się czym różni się siano od słomy oraz pszenica od żyta i jęczmienia. Wykonali badanie świeżości jaj, samodzielnie wykopali ziemniaki i upiekli je w ognisku,a co najważniejsze, wyciszyli emocje obcując z naturą i oczywiście ze sobą nawzajem. Bo dla nas najcenniejsze są wszelkie akcje wzmacniające relacje❤️👭👬👫

          • XIV Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej i Akademickiej w Ujeżdżaniu.

          • 11 września 2022 r. uczennica naszej szkoły Marika Trzoski zajęła I miejsce w XIV Mistrzostwach  Młodzieży Szkolnej i Akademickie w Ujeżdżaniu - kategoria Debiuty. Marika wraz  z koniem Bazylea stanęła na najwyższym stopniu podium z wynikiem 65,312 %. 

            Zawody dedykowane są Zbigniewowi Dąbrowskiemu Dyrektorowi Stada Ogierów Książ w Wałbrzychu w latach 1970-1992. Pan Zbigniew stworzył doskonałe warunki i wspaniały klimat dla  rozwoju sportu jeździeckiego.

            Kilka słów o Marice w rozmowie z mamą.

            Marika z końmi ma styczność od urodzenia. Od 7 lat jest szczęśliwą posiadaczką własnego konia - klaczy Boni, na której stara się rozwijać swoją pasje trenując jazdę konną w każdy możliwy dzień. To był pierwszy start Mariki w tak profesjonalnych mistrzostwach. Oprócz treningów codziennych na własnym koniu, raz w tygodniu trenuje w Stadzie Ogierów Książ na śląskich koniach.

            Gratulujemy Marice zwycięstwa i pasji. 

          • Razem do celu w Gminie Walim.


          • Kontynuujemy edukacyjną przygodę w bieżącym roku szkolnym. Dziś pierwsze w tej edycji, wyjazdowe warsztaty hortiterapii w Krzyżowej. Edukacja & Relaksacja. Było fantastycznie!

            "Pamiętajcie o ogrodach
            przecież stamtąd przyszliście.W żar epoki użyczą wam chłodu,
            tylko drzewa tylko liście" 
                                      Jonasz Kofta

      • Wolontariusze i Szlachetna Paczka

      • Szkolni wolontariusze po raz kolejny włączyli się do akcji “Szlachetna Paczka”. Tym razem zaangażowali się w obdarowanie samotnej pani Oli ze Świdnicy, która głównie potrzebowała żywności i środków chemicznych. Udało się wspólnie przygotować piętnaście paczek z prezentami.
         Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę( 7-8 grudnia) ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę.Tym samym po raz kolejny zdarzył się weekend prawdziwych cudów. W tym roku Paczka dzięki szlachetnym sercom darczyńców pomogła 14 562 rodzinom z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł, dokładnie wyniosła 45 860 684. Podczas weekendu cudów sercem Szlachetnej Paczki były magazyny zlokalizowane w 633 rejonach na terenie całego kraju. To tam darczyńcy dostarczali kompletowane od tygodni paczki, które następnie przez ręce ponad 10 tys. wolontariuszy trafiały do konkretnych rodzin włączonych do programu. Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki połączyła ponad pół miliona osób wspierających ideę niesienia mądrej pomocy tym, którym zabrakło szczęścia. 
        Wręczenie paczki to taki moment, któremu zawsze towarzyszą łzy wzruszenia i radości. Dzieje się tak, ponieważ  rodziny, którym pomagamy nie proszą o pomoc i wydaje im się, że tej pomocy nie dostaną. 
        Przygotowana przez szkolnych wolontariuszy paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.
        M. Lubińska
    •  

       

       

        • Doraztwo zawodowe w praktyce

        • Dnia 24 stycznia 2020r. uczniowie klas 8 z Gminy Walim, dzięki wielkiej życzliwości Pana Łukasza Kazka - radnego powiatu wałbrzyskiego, uczestniczyli w wycieczce do fabryki NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o . Podczas pobytu w zakładzie znajdującym się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uczniowie obejrzeli interesującą prezentację, dotyczącą  historii zakładu oraz procesów produkcji podzespołów mechanicznych wytwarzanych w fabryce. Druga część spotkania odbyła w hali produkcyjnej, gdzie młodzież miała okazje przyjrzeć się bliska całej linii produkcyjnej. Interesującą częścią wycieczki było spotkanie z pracownikiem BHP, który z zaangażowaniem przedstawił zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązujące w odwiedzanej firmie.
              Wycieczka była wartościowym przedsięwzięciem.  Dostarczyła wiedzy  na temat kilku zwodów: inżynier jakości, specjalista do spraw IT, monter elektromechanik, pracownik magazynu. Z pewnością rozbudziła ciekawość poznawczą wielu uczniów i być może zainspirowała niektórych z nich do zaplanowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Zajęcia edukacyjne realizowane podczas spotkań z przedstawicielami zawodów, w miejscu  ich pracy mają głęboki sens, oddziałują na sferę motywacyjną młodych ludzi i powinny stać się stałą praktyką efektywnego doradztwa zawodowego.
           
          M. Śliwińska
        • SZKOLNE JASEŁKA

        • W miniony piątek dzięki młodym aktorom z kl.III znów znaleźliśmy się w klimacie Bożonarodzeniowym. Wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego, które mieliśmy przyjemność obejrzeć w naszej szkole. Mile zaskoczyły wszystkich widzów reżyserskie rozwiązania w postaci wjazdu Maryi na osiołku stworzonym z konika na biegunach, osadzonego na stelażu wózka z dyszlem oraz scenograficzne perełki jak grota stworzona z gniecionego szarego papieru. Do tego piękne kostiumy i zaangażowanie aktorów. Z takiego połączenia musiało powstać coś wspaniałego.

          Bardzo dziękujemy klasie III oraz nauczycielkom p.Sylwii Kocińskiej i p.Magdalenie Korólczyk za przygotowanie przedstawienia, a w przypadku p.Magdy dodatkowo za podzielenie się talentem w postaci brawurowej gry na harmonijce ustnej.

          A.Jaśkiewicz

      • Dzień Banana w przedszkolu

        W dniu 04.02.2020r. w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach odbył się dzień poświęcony…… bananom. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola, ubrane w coś żółtego. Najpierw wszyscy przywitali się wykonując piosenkę: ”Bananowy song”. Potem wysłuchały krótką bajkę o witaminach, układały kształt banana z żółtej nitki,  wyszukiwały bananów wśród innych owoców oraz  przeliczały bananowe zbiory. Po wysiłku intelektualnym uzupełniły energię pijąc sok bananowy przez słomkę. Po krótkim wytchnieniu przedszkolaki wzięły udział w  konkurencjach sprawnościowych: „Podaj banana”, „Banan parzy”, „Spacer z bananem na tacy”. Następnie rozegrano konkurs na najszybsze układanie puzzli bananowych z pociętych elementów, a uwieńczeniem dnia było wykonanie pracy plastycznej, w której dzieci wypełniały kontur banana paluszkowymi stempelkami.  Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, w kolorze słońca!