Coraz liczniejsza grupa dzieci wykazuje symptomy ze spektrum autyzmu. Im więcej wiemy, tym lepiej rozumiemy, a świadomość to pierwszy krok do zorganizowania specjalistycznej pomocy.
W kwietniu BĄDŹMY NIEBIESCY!
"Razem do celu"
"RAZEM DO CELU" to tytuł projektu edukacyjnego, który realizujemy od dziś w naszej szkole. Uczniowie wezmą udział w rozmaitych zajęciach pozalekcyjnych, warsztatach terapeutycznych i interaktywnych, skorzystają z kół zainteresowań oraz będą uczestniczyć w wielu edukacyjnych wyjazdach.Projekt realizujemy wspólnie z przyjaciółmi z PSP im.Polskich Noblistów w Walimiu, czyli edukujemy i integrujemy i to jest prawdziwa wartość dodana👍😀.
"Razem do celu w Gminie Walim"
Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja, Działanie 10.4 Dostosowanie systemu kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy – konkursy horyzontalne, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
Wartość projektu: 434 436,10 zł
Termin realizacji: 1.02.2022 - 31.01.2023 r
Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w Jugowicach i Walimiu. Kluczowym problemem na jaki odpowiada projekt jest dostosowanie procesu edukacji do aktualnej sytuacji społeczno - ekonomicznej Dolnego Śląską oraz konieczność szybkiego reagowania na problemy edukacyjne i wychowawcze uczniów w kontekście wyrównania szans edukacyjnych oraz niwelowania zdiagnozowanych barier w dostępie do wysokiej jakości edukacji.
W projekcie zaplanowano następujące działania:
- realizację zajęć dydaktyczno – wyrównawczych,
- wsparcie psychologiczno – pedagogiczne,
- organizację zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla uczniów uzdolnionych,
- organizację warsztatów z kompetencji emocjonalno – społecznych,
- wyjazdy edukacyjne do ZOO oraz dolnośląskich centrów edukacji.
Dzień bez plecaka, czyli "no backpack day".
1 kwietnia w naszej szkole był dniem bez plecaka. Okazało się, że wyposażenie tradycyjnych plecakówświetnie zmieści się i jeszcze lepiej wygląda w taczce, koszu na śmieci, garnku , walizce. Pomysłowość uczniów przekraczała wszelkie granice.
36
UWAGA!!! Międzyszkolny konkurs fotograficzny "CZTERY PORY ROKU OKIEM UCZNIA” - Zima
Znamy już wynik Międzyszkolnego konkursu fotograficznego "CZTERY PORY ROKU OKIEM UCZNIA” - Zima.
W kategorii I: dzieci w wieku 4-6 lat - I miejsce zajęła Apolonia Sikorska z Głuszycy
W kategorii II: klasy I – III - I miejsce zajęła Wiktoria Jędrzejczyk z Głuszycy
W kategorii III : klasy IV-VIII I miejsce zajął Antoni Stawinoga z Jugowic
Wyróżnienie otrzymuje Oliwier Barnakiewicz z Jugowic
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom. Nagrody zostaną dostarczone do szkół.
Zapraszamy do kolejnej edycji : Międzyszkolnego konkursu fotograficznego "CZTERY PORY ROKU OKIEM UCZNIA” - Wiosna.
Kategoria I
Kategoria II
Kategoria III - I miejsce
Kategoria III - wyróżnienie
Wiosna, ach to ty...
"Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty"
M. Grechuta
Do naszej szkoły zapukała już Pani Wiosna. A do was też już przyszła?
21
„DZIEŃ PATRONA-ŚWIĘTO SZKOŁY”
Jak co roku 18 marca, na pamiątkę podpisania uchwały, na mocy której nasza szkoła otrzymała imię Janusza Korczaka, obchodziliśmy Święto Szkoły. Działo się to już po raz trzynasty! Razem z nami świętowali p.Aleksandra Ignaszak- sekretarz Gminy Walim, p.Beata Nowaczyk- kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, p.Renata Machelska- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, ks.Dominik Wargacki- proboszcz parafii św. Barbary w Walimiu, radni Gminy Walim- p.Maria Radlińska i p.Szczepan Chmielewski oraz dziadkowie, rodzice, pracownicy obsługi, nauczyciele i najważniejszy podmiot naszej społeczności- uczniowie! Obchody rozpoczęliśmy od wystąpienia p.dyrektora – Michała Kryjaka, który między innymi przedstawił wyniki konkursu na logogram szkoły. Zwyciężyła w nim niezwykle utalentowana Nikola Gumułka z kl.8, która zaproponowała grafikę z wizerunkiem Janusza Korczaka, budynkiem naszej szkoły, zielonymi wzgórzami i Zamkiem Grodno w tle. W dalszej części akademii uczniowie z klasy 4 wraz z nowymi przyjaciółmi z Ukrainy, zaprezentowali spektakl „Król Maciuś Pierwszy- reformator”, w reżyserii i według scenariusza p.Angeliki Jaśkiewicz, ze scenografią autorstwa p.Alicji Bekas oraz przy udziale p.Małgorzaty Śliwińskiej w roli operatora dźwięku. Niewątpliwą gwiazdą występu był trzecioklasista -Adam Sygit, który uświetnił program artystyczny akompaniując aktorom na klarnecie. W trakcie oficjalnej części akademii, delegacja z kl.7 złożyła kwiaty pod pomnikiem Janusza Korczaka, a dyrektor szkoły p.Michał Kryjak przybliżył postać i dokonania naszego patrona, co przydało się chwilę później, gdy nasi uczniowie podzieleni na grupy wiekowe wzięli udział w drużynowych konkursach wiedzy o Januszu Korczaku i jego twórczości. Najlepszą drużyną spośród klas młodszych okazała się damska ekipa w składzie: Zuzanna Rybicka z kl.1, Ewa Nowak z kl.2,Nadia Matlewska z kl.3 i Kornelia Łukasik z kl.4, natomiast z klas 5-8 najlepszym teamem był ten tworzony przez Gabrysię Ślazińską, Natalkę Zadorę i Bartka Jeremenko z kl.7. Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było puszczanie „Latawców marzeń” na szkolnym boisku. W ten sposób nawiązaliśmy do ulubionej zabawy wprowadzonej przez Janusza Korczaka w jego Domu Sierot i Polskim Domu, która przynosiła najwięcej frajdy wychowankom naszego patrona. Stary doktor miał zwyczaj mawiać: „ Ale co z latawcami? Jak morze daje dziecku zabawkę- łódkę, tak wiatr powinien dać mu latawce”. Tego dnia większość z nas miała wspólne marzenie, aby na świecie nastał wreszcie pokój i żeby nasi nowi przyjaciele z Ukrainy odzyskali wolną ojczyznę.
72
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO TRASA: Niedźwiedzica – Podlesie –Zagórze- Jugowice OD 17.03.2022 do 24.06.2022
Międzynarodowy Dzień Matematyki
14 marca 2022 roku obchodziliśmy w P.S.P w Jugowicach Międzynarodowy Dzień Matematyki. W ten oto sposób dołączyliśmy do wielu polskich szkół, które obchodzą to święto „królowej nauk”. Uczniowie mogli się zatem przekonać, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa
i pasjonująca przygoda. Służyły temu konkursy i zabawy matematyczne. Wszyscy uczestnicy mogli się wykazać swoimi wiadomościami i umiejętnościami a za prawidłowe i szybkie odpowiedzi otrzymali drobne upominki.11
Dzień Kobiet dla podopiecznych Domu Spokojnej Starości i najstarszych mieszkanek Jugowic
W tym roku nasi wolontariusze i uczniowie w wyjątkowy sposób uczcili Dzień Kobiet. Obdarowali podopiecznych Domu Spokojnej Starości „Starzyk” W Jedlinie Zdroju „Kartkami Pocieszajkami”
z sentencjami dotyczącymi wyjątkowych chwil i pięknych dni w życiu, które wykonali pod opieką p. Moniki Lubińskiej oraz „Słoiczkami dobroci i miłości” przygotowanymi wraz z p.Aneta Szponarską. Po raz pierwszy do grona obdarowanych dołączyły także najstarsze mieszkanki Jugowic, które z okazji swojego święta otrzymały upominki w formie małych paczuszek ze słodkościami i serduszkowymi kartkami. Każda z obdarowanych pań była zaskoczona i bardzo wzruszona tym, że dzieci o nich pamiętają o nich. Wszystkie przekazały naszym uczniom serdeczne podziękowania i gorące uściski.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom
i zaangażowanym wolontariuszom w przygotowanie tych cudownych upominków.,,Dobro jest największą siłą na świecie. Dobro potrafi się przeciwstawić złu nie dlatego, że musi z nim walczyć, lecz że jest potęgą swojego istnienia”.
13
Spotkanie z ciekawym człowiekiem.
"....DUMNE MIEJCIE ZAMIARY, GÓRNE MIEJCIE MARZENIA....COŚ Z TEGO ZAWSZE SIĘ STANIE..."mawiał patron naszej szkoły - Janusz Korczak.
Tydzień "korczakowski", którego uwieńczeniem będą obchody Święta Szkoły w najbliższy piątek (18.03), rozpoczęliśmy od spotkania z niezwykłą osobą, która swoim życiem daje świadectwo, że Janusz Korczak miał rację. Łukasz Wawrzyniak, bo o nim mowa to były piłkarz, trener, ultrabiegacz,a przede wszystkim człowiek wielkiej pasji i jeszcze większego serca. Spośród wielu jego dokonań, najbardziej imponuje i wzrusza charytatywny 24- godzinny bieg sylwestrowy( link poniżej), w którym w ekstremalnych warunkach pokonał 120 km,aby zebrać środki na zakup specjalistycznych wózków, umożliwiających niepełnosprawnym dzieciom górskie wędrówki.
Spotkanie z p.Łukaszem było cudnym treningiem motywacyjnym, w którym myślą przewodnią była ta, że trzeba mieć marzenia, wytrwale dążyć do ich realizacji, nigdy się nie poddawać, wierzyć w siebie i zawsze,ale to zawsze być sobą.
DZIĘKUJEMY za te wyjątkowe lekcje i już snujemy marzenia o wspólnym przedsięwzięciu, z czynieniem dobra w roli głównej ❤️❤️❤️.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4953188788065654&id=100001237442230
2
Pomoc trwa
Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice!
Nadal trwa zbiórka najpotrzebniejszych pomocy dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu organizuje "bezpłatny sklep", w którym potrzebujący będą mogli się zaopatrywać. Nasza szkoła również dołącza się do akcji. Prosimy zatem o dostarczanie, w miarę możliwości, następujących towarów:
- bielizna damska i dziecięca
- obuwie, kapcie damskie i dziecięce
- środki higieniczne
Prosimy o dostarczanie wyłącznie nowych rzeczy. Z góry serdecznie dziękujemy.
Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.
Formularz zgłoszeniowy
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.
Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.
W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.
Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!
Mały Poliglota
Zakończył się I etap III Edycji Konkursu Językowego Mały Poliglota. Przystąpiło do niego 267 uczniów z 22 szkół z regionu wałbrzyskiego. Wielu uczestników wykazało się naprawdę wysokim poziomem znajomości języka angielskiego. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych uczennic z klasy 8 - Wiktorii Chorążyczewskiej oraz Adriany Sidor - które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Odbędzie się on 18 marca o godz. 12.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Serdecznie gratulujemy!
Już teraz trzymamy kciuki!
Drodzy rodzice!
Chcielibyśmy wesprzeć każde dziecko uchodźców z Ukrainy, które przyjmujemy do naszej placówki "SZKOLNYM PAKIETEM POMOCOWYM", dlatego ogłaszamy zbiórkę: - plecaków
- piórników z wyposażeniem
-zeszytów dla kl.1-3( 16 kart. kratka/linia)
- zeszytów dla kl.4-8( 60 kart. kratka/linia)
-bloków
- kredek
- mazaków
- nożyczek
- klejów
- przyborów matematycznych( linijka, kątomierz itp.)
- śniadaniówek i bidonów
- trampek/ tenisówek z
w rozm 29- 41
- koszulek i spodenek na w-f w rozm.120-175cm
Przyjmujemy wyłącznie NOWE RZECZY!Listę potrzeb będziemy uaktualniać na bieżąco.Z całego serca, w imieniu własnym i przyjaciół z Ukrainy dziękujemy za dotychczasową pomoc i całym sercem prosimy o dalsze wsparcie. "W pojedynkę jesteśmy kroplą, razem jesteśmy oceanem"
Społeczność Szkolna
PSP Jugowice
Pomagamy 🇺🇦🇵🇱
"W POJEDYNKĘ JESTEŚMY KROPLĄ,RAZEM JESTEŚMY OCEANEM"
Otworzyliśmy serca i drzwi naszej szkoły dla przyjaciół z Ukrainy. W pierwszej kolejności zapewniliśmy im stabilizację: spokój, poczucie bezpieczeństwa i życzliwość.Jesteśmy w gotowości do udzielania pomocy psychologicznej i przeprowadzenia interwencji kryzysowej.Dbają o to pedagog i psycholog szkolny. O podstawowe potrzeby uchodźców z zza wschodniej granicy zadbała p.Alicja Bekas, która koordynowała zbiórkę darów w naszej szkole. Szlachetne serca uczniów, ich rodziców, pracowników obsługi i nauczycieli spowodowały taką obfitość dóbr, że przekazano je zarówno na zbiórkę organizowaną przez Gminę Walim ( w tym miejscu dziękujemy radnym z Klubu"Nowa Inicjatywa" za pomoc m.in. w transporcie) oraz na rzecz akcji pomocowej Caritas ( tu z kolei kłaniamy się nisko Fundacji Berit z Głuszycy, dziękując za wspaniałą współpracę).
W ostatnim czasie, wyraźnie jak nigdy dotąd czujemy, że " ludzi dobrej woli jest więcej" i to napawa nas niesłabnącą nadzieją na lepsze jutro.10
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia za nami.
W piątek 4 marca uczniowie P.S.P w Jugowicach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Przystąpiło do niego 15 uczniów z klas IV-VIII. Zmagali się oni z testowymi zadaniami logicznymi, łamigłówkami i rebusami matematycznymi w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI
oraz klasy VII – VIII. O wynikach poinformujemy w najbliższym czasie.
Pomagamy
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II.
Pomagamy Ukrainie🇺🇦.
Za pośrednictwem Gminy Walim i Caritas Diecezji Świdnickiej przekazaliśmy zebrane dary.
Dziękujemy naszym uczniom i rodzicom za zaangażowanie. Pamiętajcie, że to nie koniec pomocy. Potrzeby są ogromne. Wszystkie zebrane artykuły będziemy przekazywali na bieżąco.
Bieg Tropem Wilczym
2.03.2022 r już po raz szósty pobiegliśmy w Biegu Tropem Wilczym by oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. W tym roku bieg miał troszkę inną formę. Skierowany był tylko do uczniów naszej szkoły. Pokonaliśmy 1963 m - Dystans pamięci. Uczniowie z klas 4-8 rywalizowali ze sobą o miejsce na podium. I miejsce wywalczył Tomasz Figlak z klasy IV, II – Michał Markiewicz z klasy VII a III – Jakub Hnatyszyn z klasy VIII. Wszystkim gratulujemy podjęcia walki.
Ten dzień pokazał jak łączyć naukę z integracją i sportem, bowiem przed samym startem Pan Dyrektor przedstawił wszystkim rys historyczny o Żołnierzach Niezłomnych, po którym przewodnicząca samorządu szkolnego odczytała list Prezydenta RP, razem spędzili czas i poćwilczyli mięśnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji biegu. Szczególnie Policji z komisariatu w Głuszycy, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem.
Największe przedsięwzięcie sportowo-edukacyjne na świecie po raz kolejny zawitało w nasze szkolne progi i mamy nadzieję, że zostanie z nami na kolejne lata.
62
„Alladyn …. baśń tysiąca i jednej nocy”
Dnia 1 marca odbyło się w Świdnicy (I LO) przedstawienie teatralne pt.”Alladyn”. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. II,III i IV. Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.
Dzieci obejrzały oparty na elementach orientalnych spektakl o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej księżniczce. Niezwykłe wydarzenia oraz cudowna lampa wprowadziła młodego widza w zaczarowany świat baśni. Niezapomniany nastrój stworzyły barwne kostiumy i scenografia, a gra świateł i efekty specjalne dodały tajemniczości całemu widowisku. Melodyjne utwory wykonywane przez aktorów porwały dzieci do wspólnej zabawy.
3
Dzień Marchewki w przedszkolu
W poniedziałek 28 lutego 2022r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa wskazuje, tego dnia królowała oczywiście marchewka. W tak atrakcyjny i zabawowy sposób staramy się wdrażać nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych
i bogatych w witaminy warzyw. Przedszkolne święto rozpoczęło się od pogadanki na temat zdrowych nawyków. Tego dnia nawet stroje dzieci i pań miały kolor marchewkowy, a głowy wszystkich przyozdobiły opaski z marchewką. Następnie rozegrano marchewkowe konkursy
i zawody: przeliczanie i poszukiwanie marchewek, doprowadzanie królika do marchewki, dopasowywanie ilości marchewek do znaku graficznego cyfry, układanie marchewek od najmniejszej do największej i od największej do najmniejszej. Po wytężonej pracy przyszedł czas na poczęstunek, w jadłospisie znalazły się oczywiście marchewkowe przekąski, popijane sokiem z królującego dziś warzywa.Wszystkim dopisywały wyśmienite humory.
Podsumowaniem Dnia Marchewki było wręczenie dyplomów za najciekawsze marchewkowe przebranie.Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!
25
Wolontariusze i Szlachetna Paczka
- Szkolni wolontariusze po raz kolejny włączyli się do akcji “Szlachetna Paczka”. Tym razem zaangażowali się w obdarowanie samotnej pani Oli ze Świdnicy, która głównie potrzebowała żywności i środków chemicznych. Udało się wspólnie przygotować piętnaście paczek z prezentami.Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę( 7-8 grudnia) ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę.Tym samym po raz kolejny zdarzył się weekend prawdziwych cudów. W tym roku Paczka dzięki szlachetnym sercom darczyńców pomogła 14 562 rodzinom z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł, dokładnie wyniosła 45 860 684. Podczas weekendu cudów sercem Szlachetnej Paczki były magazyny zlokalizowane w 633 rejonach na terenie całego kraju. To tam darczyńcy dostarczali kompletowane od tygodni paczki, które następnie przez ręce ponad 10 tys. wolontariuszy trafiały do konkretnych rodzin włączonych do programu. Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki połączyła ponad pół miliona osób wspierających ideę niesienia mądrej pomocy tym, którym zabrakło szczęścia.Wręczenie paczki to taki moment, któremu zawsze towarzyszą łzy wzruszenia i radości. Dzieje się tak, ponieważ rodziny, którym pomagamy nie proszą o pomoc i wydaje im się, że tej pomocy nie dostaną.Przygotowana przez szkolnych wolontariuszy paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.M. Lubińska
Doraztwo zawodowe w praktyce
- Dnia 24 stycznia 2020r. uczniowie klas 8 z Gminy Walim, dzięki wielkiej życzliwości Pana Łukasza Kazka - radnego powiatu wałbrzyskiego, uczestniczyli w wycieczce do fabryki NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o . Podczas pobytu w zakładzie znajdującym się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uczniowie obejrzeli interesującą prezentację, dotyczącą historii zakładu oraz procesów produkcji podzespołów mechanicznych wytwarzanych w fabryce. Druga część spotkania odbyła w hali produkcyjnej, gdzie młodzież miała okazje przyjrzeć się bliska całej linii produkcyjnej. Interesującą częścią wycieczki było spotkanie z pracownikiem BHP, który z zaangażowaniem przedstawił zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązujące w odwiedzanej firmie.Wycieczka była wartościowym przedsięwzięciem. Dostarczyła wiedzy na temat kilku zwodów: inżynier jakości, specjalista do spraw IT, monter elektromechanik, pracownik magazynu. Z pewnością rozbudziła ciekawość poznawczą wielu uczniów i być może zainspirowała niektórych z nich do zaplanowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Zajęcia edukacyjne realizowane podczas spotkań z przedstawicielami zawodów, w miejscu ich pracy mają głęboki sens, oddziałują na sferę motywacyjną młodych ludzi i powinny stać się stałą praktyką efektywnego doradztwa zawodowego.M. Śliwińska
SZKOLNE JASEŁKA
W miniony piątek dzięki młodym aktorom z kl.III znów znaleźliśmy się w klimacie Bożonarodzeniowym. Wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego, które mieliśmy przyjemność obejrzeć w naszej szkole. Mile zaskoczyły wszystkich widzów reżyserskie rozwiązania w postaci wjazdu Maryi na osiołku stworzonym z konika na biegunach, osadzonego na stelażu wózka z dyszlem oraz scenograficzne perełki jak grota stworzona z gniecionego szarego papieru. Do tego piękne kostiumy i zaangażowanie aktorów. Z takiego połączenia musiało powstać coś wspaniałego.
Bardzo dziękujemy klasie III oraz nauczycielkom p.Sylwii Kocińskiej i p.Magdalenie Korólczyk za przygotowanie przedstawienia, a w przypadku p.Magdy dodatkowo za podzielenie się talentem w postaci brawurowej gry na harmonijce ustnej.
A.Jaśkiewicz
Dzień Banana w przedszkolu
W dniu 04.02.2020r. w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach odbył się dzień poświęcony…… bananom. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola, ubrane w coś żółtego. Najpierw wszyscy przywitali się wykonując piosenkę: ”Bananowy song”. Potem wysłuchały krótką bajkę o witaminach, układały kształt banana z żółtej nitki, wyszukiwały bananów wśród innych owoców oraz przeliczały bananowe zbiory. Po wysiłku intelektualnym uzupełniły energię pijąc sok bananowy przez słomkę. Po krótkim wytchnieniu przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych: „Podaj banana”, „Banan parzy”, „Spacer z bananem na tacy”. Następnie rozegrano konkurs na najszybsze układanie puzzli bananowych z pociętych elementów, a uwieńczeniem dnia było wykonanie pracy plastycznej, w której dzieci wypełniały kontur banana paluszkowymi stempelkami. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, w kolorze słońca!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie